خبرنگاران انجام 25 درصد صادرات جاده ای غیرنفتی کشور از مرزهای آذربایجان غربی

به گزارش تور هند ارزان، ارومیه- خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: 25 درصد صادرات جاده ای غیرنفتی کشور از مرزهای این استان صورت می گیرد که نشان دهنده صندلی ویژه استان در تجارت برون مرزی است.

خبرنگاران انجام 25 درصد صادرات جاده ای غیرنفتی کشور از مرزهای آذربایجان غربی

ارسلان شکری روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار تور هند ارزان اضافه نمود: علاوه بر آن، 90 درصد واردات جاده ای کالاهای حجمی غیرنفتی نیز به وسیله مرزهای آذربایجان غربی انجام می گردد.

وی همچنین از سهم 9 درصدی مرزهای آذربایجان غربی در حوزه ترانزیت زمینی کشور اطلاع داد و اضافه نمود: این میزان ترانزیت ضرورت توجه به توسعه زیرساخت های دسترسی به پایانه های مرزی و اختصاص اعتبارات استانی و ملی را نشان می دهد.

وی بیان نمود: توسعه کریدورهای دسترسی به پایانه های مرزی به ویژه کریدور بندر امام خمینی (ره) به پایانه مرزی بازرگان در استان با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال به صورت مشارکتی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، اداره کل راه و شهرسازی استان و منطقه آزاد تجاری ماکو در حال پیگیری و انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر آن، یک هزار و 300 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های پایانه های مرزی استان اختصاص یافته که با این رقم، توسعه سالن تجاری پایانه مرزی بازرگان، تکمیل سالن مسافری و محوطه سازی پایانه مرزی سرو، احداث و تکمیل پایانه های تجاری و مسافری و محوطه سازی در پایانه های مرزی رازی و تمرچین و پروژه های راستا دسترسی به بازارچه شیخ سیلو و پیر احمد و نیز سالن موقت تجاری در کیله سردشت صورت می گیرد.

شکری با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در پایانه های مرزی استان و ضد عفونی در گیت های ورودی و خروجی و مکاتبات با اداره بهداشت و درمان استان و استقرار نماینده این اداره جهت کنترل موارد بهداشتی در پایانه های مرزی اضافه نمود : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی، آماده فراهم کردن شرایط معاینه و تست سلامت بهداشتی رانندگان و اجرای مقررات و پروتکل های بهداشتی کشورهای مقابل با همکاری اداره بهداشت و درمان استان است.

به گزارش تور هند ارزان، پنج پایانه مرزی شامل سرو ارومیه، رازی خوی و بازرگان ماکو در مرز ترکیه، تمرچین پیرانشهر در مرز عراق و صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان، در آذربایجان غربی فعال است که حدود 23 درصد کل پایانه های مرزی کشور را شامل می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1120

به "خبرنگاران انجام 25 درصد صادرات جاده ای غیرنفتی کشور از مرزهای آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انجام 25 درصد صادرات جاده ای غیرنفتی کشور از مرزهای آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید