خبرنگاران انتقاد حاجی دلیگانی از حذف بخشی از گزارش قاچاق کالا در کمیسیون مالی

به گزارش تور هند ارزان، تهران- خبرنگاران- نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از حذف مواردی از گزارش قاچاق کالا در کمیسیون مالی مجلس انتقاد کرد.

خبرنگاران انتقاد حاجی دلیگانی از حذف بخشی از گزارش قاچاق کالا در کمیسیون مالی

حسینعلی حاجی دلیگانی روز سه شنبه در تذکر شفاهی ماده 212 با قدردانی از مسعود پزشکیان به دلیل توجه به اهمیت موضوع قاچاق کالا گفت: این گزارشی که هم اکنون در مجلس به ما کتبی داده اند در 28 خرداد 98 منتشر شده، الان مواردی از آن حذف شده یعنی آنچه در مانیتور و آنچه که قرائت شد متفاوت است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به پزشکیان اضافه نمود: چرا اعلام جرم علیه اینهایی که این بلای خانمان سوز را بر سر کشور آورده اند از اینجا حذف شده است. چرا نباید در آن جمع بندی که پیشنهاد آورده شده که افراد مجرم به دستگاه قضایی معرفی بشوند چرا اینها از گزارش حذف شده است.

حاجی دلیگانی با اشاره به 25میلیارد دلار کالای قاچاق که 95 درصد آن از مبادی رسمی وارد شده است، اعلام نمود: این جدولی که ضعف دستگاه ها را گفته، مانند اتاق بازرگانی، سازمان گمرک، وزارت اقتصاد، صدا و سیما و آنهایی که ضعف داشته اند و از 20 به آنها نمره داده شده مثلا به اتاق بازرگانی نمره 2/2 داده شده است. به سازمان گمرکات نمره 3.1 داده اند چرا اینها باید از این جدول حذف گردد.

وی خطاب به نایب رییس مجلس عنوان نمود: چه کسی این اقدام را انجام داده است؟ ما از سال 95 این را داده بودیم یک سال هم در نوبت مانده بود و الان هم قرائت شده یک قرائت ناقص ارائه شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر گفت: کمیسیون مالی مجلس در دی ماه گزارش اصلاحی را در دی ماه ارائه نموده و در سامانه الکترونیکی هم بارگذاری شده بود و وجود دارد در نتیجه این تذکر وارد نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1117

به "خبرنگاران انتقاد حاجی دلیگانی از حذف بخشی از گزارش قاچاق کالا در کمیسیون مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقاد حاجی دلیگانی از حذف بخشی از گزارش قاچاق کالا در کمیسیون مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید