خبرنگاران افزون بر 2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند

به گزارش تور هند ارزان، زاهدان- خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر2 هزار و 200 نفر توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر این استان در قالب طرح آمران سلامت آموزش پیشگیری از ویروس کرونا را فرا گرفتند.

خبرنگاران افزون بر 2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند

علیرضا میربهاءالدین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: در راستای اجرای طرح آمران سلامت و با برنامه ریزی های اجرا شده در اولین روز از اجرای سراسری این طرح 50 پایگاه در شهرستان های سیستان و بلوچستان فعال شد.

وی ادامه داد: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان های شلوغ، فروشگاه ها، ترمینال های مسافرتی، میادین اصلی شهرها،حضور در بوستان ها و بانک ها آموزش های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را ارائه دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:150 نفر از اعضای فعال و آموزش دیده در قالب 50 تیم سه نفره در 50 پایگاه ثابت و سیار و همچنین با استفاده از ظرفیت خانه های هلال در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی شهروندان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که به همین دلیل تعداد 665 عدد ماسک و مقادیری مواد ضدعفونی نیز توزیع شد.

وی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین راه های مقابله با این بیماری، ارائه آموزش های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

میربهاء الدین اظهارداشت: در اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت های بهداشتی درمانی از افراد آسیب پذیر جامعه در روبرو با ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه گذاری شده که از دیروز به مدت 10 روز در سراسر کشور درحال اجراست.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1364

به "خبرنگاران افزون بر 2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزون بر 2 هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش کرونا دیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید