جدول ، ویروس کرونا چه مدت روی سطوح فعال می ماند؟

به گزارش تور هند ارزان، ویروس کرونا به طور معمول از طریق قطرک های تنفسی منتقل می شود، اما دست زدن به سطوح آلوده شده با این قطرک ها و بعد تماس دست با دهان، بینی و چشم هم ممکن است باعث سرایت آن شود.

جدول ، ویروس کرونا چه مدت روی سطوح فعال می ماند؟

به گزارش تور هند ارزان، میزان فعال ماندن یا ماندگاری ویروس روی سطوح از میله واگن مترو و نرده پله گرفته تا حتی اسکناس و سکه بسته عوامل گوناگونی از جمله دما، رطوبت و نوع سطح دارد.

تحقیقی که در 2 آوریل در ژورنال لنست منتشر شد نشان داد که ویروس جدید کرونا می تواند روی سطوحی مانند فولاد ضد زنگ (استیل)، پلاستیک و ماسک های جراحی یا پزشکی تا 7 روز فعال بماند. پژوهشگران در این تحقیق مدت فعال ماندن ویروس را در دمای 21 درجه سلسیوس اتاق و رطوبت 65 درصدی بررسی کردند. یافته جالب فعال ماندن ویروس روی سطح خارجی ماسک جراحی برای بیش از 7 روز بود.

یک تحقیق دیگر درباره مدت فعال ماندن ویروس رویی سطوح که در 17 مارس در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شد، نشان داد ویروس جدید کرونا در دمای 20 درجه سلسیوس اتاق و رطوبت 40 درصد تا چهار ساعت روی سکه مسی یا برنزی، تا یک روز روی مقوا و تا سه روز روی پلاستیک پروپیلن اتیلن (به کار رفته در اسباب بازی ها و قطعات ماشین) و فولاد ضد زنگ زنده می ماند.

این جدول خلاصه ای از یافته های این دو تحقیق را نشان می دهد:

نوع سطح مدت فعال ماندن ویروس
کاغذ روزنامه و دستمال کاغذی 3 ساعت
چوب 2 روز
پارچه لباس 2 روز
شیشه 4 روز
اسکناس 4 روز
فولاد ضد زنگ (استیل) 7 روز
پلاستیک 7 روز
سطح خارجی ماسک جراحی (معمولی) بیش از 7 روز
مقوا 1 روز
مس 4 ساعت
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1118

به "جدول ، ویروس کرونا چه مدت روی سطوح فعال می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدول ، ویروس کرونا چه مدت روی سطوح فعال می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید