فراوری کالایی تحریمی به وسیله دانش بنیان ها، احتیاج صنایع به سامانه کنترل جهت دار رفع شد

به گزارش تور هند ارزان، سیستم های سروو هیدرولیک با دقت بالا و نسبت پایین وزن به نیرو، کاربرد گسترده ای در شاخه های مختلف صنعت دارند.

فراوری کالایی تحریمی به وسیله دانش بنیان ها، احتیاج صنایع به سامانه کنترل جهت دار رفع شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ابراهیم مظفری مدیرعامل شرکت فن آوران ابزارساز آریا، از توسعه سامانه های یادشده در داخل کشور گفت و ادامه داد: بهبود همزمان دقت و پاسخ زمانی از احتیاجهای روز افزون این سیستم ها است. سیستم های سروو هیدرولیک به دلیل دقت بالا و نسبت پایین وزن به نیرو، کاربرد گسترده ای در شاخه های مختلف صنعت دارند.

کاربردهای گسترده

سامانه های سروو هیدرولیک نسبت به سایر سیستم های مکانیکی و الکتریکی دارای مزیت های نسبی زیادی هستند که مهم ترین آن ها نسبت پایین وزن به توان و دقت بالا است. گستره کاری این سیستم ها به صورت روز افزونی در حال رشد بوده و بهبود همزمان سرعت و دقت این سیستم ها، از احتیاج های صنایع مختلف است.

یک موتور سروو هیدرولیک در اصل یک موتور جریان مستقیم است و به همراه بعضی دیگر از اجزای سازنده مخصوص دیگر که یک موتور جریان مستقیم را به صورت سروو تبدیل می نمایند.

در یک واحد سروو، یک موتور جریان مستقیم کوچک، یک پتانسیومتر، چرخ دنده و یک مدار هوشمند پیدا خواهید کرد. مدار هوشمند به همراه پتانسیومتر باعث می گردد سروو مطابق خواسته های کاربر بچرخد. همانطور که می دانیم، یک موتور جریان مستقیم کوچک با سرعت بالا می چرخد اما گشتاور حاصل از چرخش آن برای حرکت حتی یک بار سبک نیز کافی نخواهد بود.

این جایی است که سیستم چرخ دنده داخل به یک سروو مکانیزم اضافه می گردد. مکانیزم چرخ دنده سرعت ورودی از موتور را که بسیار سریع است به سرعت آهسته تر تبدیل می نماید و به یک سرعت خروجی می رسد که از سرعت ورودی آهسته تر اما کاربردی تر است.

کارایی هم پای نمونه خارجی

سروو هیدرولیک فراوری شده در شرکت فن آوران ابزارساز آریا یک دوم نمونه خارجی قیمت دارد اما همان کارآیی را دارد. سروو هیدرولیک جز اقلام تحریمی است و پس از تشدید تحریم ها عملا واردات آن غیرممکن شده است.

سروو هیدرولیک در ساخت خودروهای اتوماتیک به کار می رود و به نحوی انجام امور به صورت اتوماتیک را تسهیل می نماید. سروو هیدرولیک ها براساس سیگنال های کنترلی که دریافت می نمایند، رویه خود را شروع می نمایند.

ایجاد 25 فرصت شغلی

این فعال فناور، با اشاره به چالش های پیش روی شرکت های دانش بنیان گفت: تربیت نیروهای متخصص در داخل کشور یکی از معضلات جدی امروز است اما با این وجود نزدیک به 15 فرصت شغلی در شرکت فن آوران ابزارساز آریا ایجاد شده است در حالی که به 10 متخصص دیگر نیز احتیاجمندیم تا چرخه فراوری خود را کامل کنیم.

این فعال فناور، جلوگیری از خروج ارز را یکی دیگر از مزایای فراوری این محصول ایران ساخت دانست و گفت: توسعه فراوری سروو هیدرولیک ها می تواند مانع خروج میلیون ها دلار ارز از کشور گردد. بنابراین یاری های ریالی به شرکت های دانش بنیان می تواند ثمرات به مراتب بزرگ تر برای کشور داشته باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 2017

به "فراوری کالایی تحریمی به وسیله دانش بنیان ها، احتیاج صنایع به سامانه کنترل جهت دار رفع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری کالایی تحریمی به وسیله دانش بنیان ها، احتیاج صنایع به سامانه کنترل جهت دار رفع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید