توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا

به گزارش تور هند ارزان، انگلیس و اتحادیه اروپا روز پنجشنبه به یک توافق تجاری برای تنظیم روابط دو طرف بعد از برگزیت دست پیدا کردند.

توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با خرید تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، انگلیس و اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه به یک توافق تجاری برای تنظیم روابط دو طرف بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) دست پیدا کردند.

به نوشته روزنامه هافینگتون پست، دو طرف بعد از مذاکراتی طولانی به این توافق دست یافته اند. این آخرین سری از مذاکرات میان بروکسل و لندن به منظور دستیابی به یک توافق تجاری نهایی بود.

گزارش هایی حاکی است که علاوه بر مذاکرات میان دیوید فراست، مذاکره کننده ارشد انگلیس و میشل بارنیه، همتای وی در اتحادیه اروپا و همچنین استفانی ریسو، دستیار اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفت وگو های بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با فن در لاین به وسیله تلفن در دستیابی به این توافق موثر بوده است.

این توافق بدان معناست که انگلیس از اول ژانویه، شرایط را برای برقرای روابط تجاری با اتحادیه اروپا به ارزش 670 میلیارد پوند را پذیرفته است.

انگلیس رسماً در تاریخ 31 ژانویه 2020 (11 بهمن98) از اتحادیه اروپا خارج شد.

انگلیس و اتحادیه اروپا تا سرانجام امسال (31 دسامبر 2020) دوران گذار را سپری کردند و انگلیس در این دوران ملزم به حفظ معیار های اصلی عضویت در این اتحادیه بود.

بروکسل و لندن در حالی به این توافق دست یافته اند که میشل بارنیه و دیوید فراست پس از دیداری تأکید نموده بودند که باید تا پیش از اتمام امسال میلادی توافق نهایی حاصل گردد.

با این وجود، برآورد هایی در مورد عدم دستیابی دو طرف به توافقی تجاری وجود داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1504

به "توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید