تظاهرات در تعز در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)

به گزارش تور هند ارزان، هزاران تن از شهروندان یمنی عصر شنبه بار دیگر تظاهراتی را در استان تعز در مخالفت با اظهارات اخیر رئیس جمهوری فرانسه در اهانت به اسلام بر پا کردند.

تظاهرات در تعز در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)

به نقل از عربی 21، هزاران تن از اهالی استان تعز، با برگزاری تظاهراتی اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را در حمایت از اهانت به پیامبر اکرم (ص) محکوم کردند.

تظاهرنمایندگان پرچم هایی در دست داشتند که محتوای آن درخواست برای تحریم تولیدات فرانسوی در پاسخ به اهانت به پیامبر اکرم (ص) بود که ماکرون از آن حمایت کرد.

در بیانیه صادر شده از این راهپیمایی آمده است، شهر تعز مخالفت کامل خود را با اظهارات اسلام ستیزانه ماکرون بدون در نظر دریافت احساسات مسلمانان را اعلام و آن را به شدت محکوم می نماید.

معترضان، اظهارات رئیس جمهوری فرانسه را تعدی به احساسات و عقاید تمامی ملت ها از جمله بخش بزرگی از شهروندانش توصیف کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ما با عبارات شدیداللحنی، اظهارات احمقانه ماکرون علیه اسلام و همچنین کاریکاتور موهن به پیامبر اکرم (ص) را محکوم می کنیم؛ این دو امر، به مثابه تحریک عامدانه و توهین به احساسات تمامی مسلمانان دنیا است.

معترضان اعلام کردند، سخنان زشت و نفرت آمیز از سوی کسانی که به ادیان و انبیاء اهانت می نمایند، ایراد می گردد.

آنها از مردم و نخبگان فکری و فرهنگی خواستند تا موضع خود را در قبال این این اظهارات و کاریکاتورهایی که ادیان را تحقیر و به افراط گرایی ترغیب می نماید، بیان نمایند.

پیشتر در شهر عدن نیز تظاهرات هایی در محکومیت اظهارات ماکرون علیه اسلام و کاریکاتورهای موهن به نبی اکرم (ص) برگزار گردید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1384

به "تظاهرات در تعز در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در تعز در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید