ترامپ بار دیگر معترضان را به حبس 10ساله تهدید کرد

به گزارش تور هند ارزان، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد معترضانی که به دلیل آسیب زدن به اموال دولتی (مجسمه شخصیت های نژادپرست آمریکایی) در بازداشت و یا تحت تعقیب هستند، به 10 سال حبس محکوم خواهند شد.

ترامپ بار دیگر معترضان را به حبس 10ساله تهدید کرد

به گزارش تور هند ارزان به نقل از خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که چند روز پیش بیان کرد که اختیارات لازم برای صدور احکام حبس طولانی مدت برای معترضان آمریکایی را به دستگاه قضائی این کشور تفویض نموده است، امروز آدینه بار دیگر در پیامی توئیتری معترضان تحت بازداشت یا تحت تعقیب به دلیل آسیب زدن به مجسمه شخصیت های نژادپرست آمریکایی را به حبس 10ساله تهدید کرد.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: افراد زیادی به دلیل تخریب اموال دولت فدرال در لافایت پارک [در نزدیکی کاخ سفید] بازداشت شده و افراد زیادی نیز تحت تعقیب هستند، احکام حبس 10ساله!

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه نیز در پیامی توئیتری به تهدید معترضان پرداخته و اعلام نموده بود که هرکسی که اقدام به تخریب یا آسیب رساندن به بناهای تاریخی (مجسمه ها) و سایر دارایی های دولت فدرال کند، بازداشت و به حبس طولانی مدت تا 10 سال محکوم خواهد شد.

وی با اعلام اینکه اقدام علیه معترضانی که اقدام به تخریب مجسمه ها نمایند فوراً آغاز خواهد شد، تهدید نموده بود که ممکن است دستور جدید به صورت عطف به ماسبق شامل حال کسانی که پیش از این اقدام به تخریب نموده اند نیز بشود.

معترضان آمریکایی طی روزهای اخیر تعدادی از مجسمه های تاریخی سفیدپوستان مشهوری که سیاهپوستان و بومیان را به بردگی می گرفتند در شهرهای مختلف آمریکا تخریب و سرنگون نموده اند.

همچنین مجسمه های افرادی نظیر کریستف کلمب دریانورد اسپانیایی، جان فرانسوا دو لابیروز کاوشگر فرانسوی و خونی پیرو سِرا کشیش اسپانیایی که نقش بسیاری در آزار و اذیت بومیان و سرخپوستان آمریکا داشته اند نیز طی روزهای اخیر سرنگون شده است.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاه پوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور بیان کرد که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

دو هفته قبل نشریه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که دونالد ترامپ خواهان استقرار 10 هزار نیروی ارتش در پایتخت آمریکا برای یاری به سرکوب اعتراضات بوده است، اما ویلیام بار دادستان کل، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید با استقرار نیروهای رزمی ارتش در شهر واشنگتن مخالفت نموده اند و در نهایت ترامپ از تصمیم خود عقب نشینی نموده است.

دونالد ترامپ در مصاحبه ای که دیروز پنج شنبه از شبکه خبری فاکس نیوز پخش شد، برای چندمین بار معترضان آمریکایی را خرابکار، آشوبگر و حتی تروریست خواند و آنها را به مجازات سرسختانه تهدید کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 شهریور 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1176

به "ترامپ بار دیگر معترضان را به حبس 10ساله تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بار دیگر معترضان را به حبس 10ساله تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید