تاکسی هوایی مجوز گرفت، اولین پرواز بهمن ماه از فرودگاه مهرآباد

به گزارش تور هند ارزان، دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته با بیان اینکه پرواز تاکسی هوایی در بهمن ماه قطعی است، گفت: اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

تاکسی هوایی مجوز گرفت، اولین پرواز بهمن ماه از فرودگاه مهرآباد

دکتر منوچهر منطقی در خصوص آخرین شرایط تاکسی های هوایی اظهار کرد: پرواز تاکسی های هوایی دو مشکل داشت که یکی مربوط به اخذ مجوزها و دیگری مربوط به نحوه استفاده از فرودگاه ها بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ادامه داد: به تازگی مجوز تاکسی هوایی از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است.

وی با بیان اینکه باید از فرودگاه ها برای پرواز تاکسی هوایی استفاده شود، گفت: نحوه استفاده از فرودگاه ها برای این نوع تاکسی ها نیز اخیراً تدوین شده است.

وی با بیان اینکه راستا تاکسی های هوایی باید از سایر هواپیماها جدا باشد زیرا باید از راستاهای روان برای تاکسی های هوایی استفاده شود، اضافه کرد: به عنوان مثال برای فرودگاه مهرآباد لازم است که راستای جداگانه برای این تاکسی ها در نظر گرفته شود که این موضوع در آذرماه آماده خواهد شد.

منطقی با اشاره به اینکه همه فرودگاه های کشور ظرفیت تاکسی های هوایی را دارند، مطرح نمود: اما اولین پرواز تاکسی هوایی در بهمن از فرودگاه مهرآباد خواهد بود.

دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته گفت: برای پرواز تاکسی هوایی می بایست راستا پرواز از هواپیماهای تجاری جدا باشد و روان بودن راستاهای تاکسی هوایی از نکات پر اهمیت برای پرواز بود که این مشکل نیز حل شد.

منطقی خاطر نشان کرد: مسئله مهم این تاکسی های هوایی بودجه بود که در حال حاضر شرکت فرودگاه ها تأمین کننده این تاکسی های هوایی است.

وی با بیان اینکه هفتاد درصد بودجه تاکسی هوایی از سوی شرکت فرودگاه ها تأمین شده گفت: مابقی این بودجه در حال تأمین است.

وی گفت: در حال حاضر 18 شرکت دانش بنیان درگیر پروژه تاکسی های هوایی هستند و احتمالاً تا 36 شرکت دانش بنیان بعد از اولین پرواز با یکدیگر مشارکت خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه این تاکسی های هوایی برنامه ریزی پرواز هواپیماهای دیگر را مختل می کند یا خیر گفت: شرکت فرودگاه ها کل پروازها را تحت کنترل دارد و زمانی که خالی باشد این تاکسی های هوایی امکان جابجایی دارند.

وی ادامه داد: همانطور که برنامه ریزی شده بهمن ماه اولین پرواز تاکسی های هوایی را خواهیم داشت.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1398

به "تاکسی هوایی مجوز گرفت، اولین پرواز بهمن ماه از فرودگاه مهرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکسی هوایی مجوز گرفت، اولین پرواز بهمن ماه از فرودگاه مهرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید