بایدن در نظرسنجی ها از سندرز پیشی گرفت

به گزارش تور هند ارزان، نظرسنجی جدید در ایالات متحده نشان می دهد معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا در جمع نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری از سناتور ایالت ورمونت پیشی گرفته است.

بایدن در نظرسنجی ها از سندرز پیشی گرفت

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان، در حالی که تا چند هفته پیش برنی سندرز سناتور 78 ساله ایالت ورمونت در جمع نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پیشتاز بود، اما اکنون جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین این کشور از وی جلو افتاده است.

به نوشته پایگاه خبری هیل، نظرسنجی جدید که به صورت مشترک توسط مؤسسه های رویترز و ایپسوس صورت گرفته، نشان می دهد بایدن هم اکنون از حمایت 45 درصدی طرفداران حزب دموکرات برخوردار است.

سندرز نیز که قبلا با فاصله یازده درصدی جلوتر از بایدن بود، اکنون با اختلاف سیزده درصد و میزان 32 درصد رأی، در رتبه دوم نهاده شده است.

به نوشته هیل، بایدن در انتخابات درون حزبی چند روز قبل موسوم به سه شنبه عظیم، در 10 ایالت از 14 ایالت در صدر نامزدهای دموکرات نهاده شد و سندرز فقط توانست در چهار ایالت به رتبه نخست برسد.

همچنین برخلاف نظرسنجی های قبلی که نشان می داد سندرز توانسته اکثریت رأی سیاه پوستان و اقلیت ها را به خود اختصاص دهد اما بایدن در انتخابات سه شنبه عظیم توانست دو-سوم رأی آمریکایی های آفریقایی تبار را به دست بیاورد.

پیمایش رویترز/ایپسوس نشان داد 30 درصد از طرفداران سناتور الیزابت وارن - که بامداد امروز از ادامه رقابت در انتخابات ریاست جمهوری استعفا داد - به سندرز و 25 درصد به بایدن رأی خواهند داد.

همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی، 54 درصد از حامیان حزب دموکرات معتقدند بایدن بیشترین شانس را برای شکست دادن دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا در انتخابات ماه نوامبر دارد و سندرز نیز با 25 درصد بعد از او نهاده شده است.

این در حالی است که طبق نظرسنجی های پیش از سه شنبه عظیم، جای سندرز و بایدن عکس این نظرسنجی بود.

تحقیق رویترز/ایپسوس در روزهای چهارم و پنجم مارس، با حجم نمونه 568 نفر و حاشیه خطای 5 درصد انجام گرفته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 952

به "بایدن در نظرسنجی ها از سندرز پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در نظرسنجی ها از سندرز پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید