انفجار بمب در جنوب تایلند دو کشته در پی داشت

به گزارش تور هند ارزان، خبرنگاران: پلیس تایلند خاطرنشان کرد، بر اثر انفجار بمب در روز یکشنبه در جنوب این کشور دو نفر کشته شدند.

انفجار بمب در جنوب تایلند دو کشته در پی داشت

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل تور هند ارزان به نقل از رویترز؛ پلیس تایلند از کشته شدن دو نفر بر اثر انفجار بمب در جنوب این کشور اطلاع داد و اضافه کرد، چند بمب دیگر نیز خنثی شده است.

ظاهرا انفجار این بمب کار جدایی طلبان تایلندی بوده است و این حادثه نشانگر توانایی و ظرفیت آنها برای انجام چنین اقداماتی است. جدایی طلبان تایلند هفته گذشته نیز حمله ناموفقی را به یک سکوی دریایی این کشور انجام داده بودند.

ناآرامی ها و خشونت ها در جنوب تایلند از سال 2004 میلادی از سوی گروه جدایی طلب مالای شروع شده است و تا کنون بیش از 5300 نفر در ایالت های پاتانی، یالا و نارات هیوات کشته شده اند.

روز چهارشنبه نیز در مرگبارترین حادثه در این منطقه در طی نه سال اخیر، بیش از 60 جدایی طلب تایلندی به یک سکوی دریایی در ایالت نارات هیوات حمله کردند. در جریان این حمله، تفنگداران دریایی ارتش تایلند بیش از 16 نفر از جدایی طلبان را کشتند.

این یک شکست برای جدایی طلبان تلقی شد و بعضی تحلیل گران هشدار دادند که این شکست جدایی طلبان را مصمم تر خواهد نمود و به سرعت به دنبال دریافت انتقام خواهند بود.

یک افسر پلیس در ایالت پاتانی تایلند در مورد انفجار این بمب تاکید نمود، این بمب در داخل یک سبد میوه در نزدیکی برج ساعت در شهر پاتانی، جاسازی شده بود. انفجار این بمب موجب کشته شدن دو نیروی داوطلب نظامی و زخمی شدن یک مامور پلیس شده است. ده نفر دیگر بر اثر انفجار این بمب، زخمی شده اند.

جدایی طلبان تایلند همچنین قصد داشتند در نه مکان دیگر این شهر نیز بمب گذاری کنند یا آتش سوزی ایجاد کنند ولی این کوشش ها از سوی مقام های تایلندی خنثی شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 335

به "انفجار بمب در جنوب تایلند دو کشته در پی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار بمب در جنوب تایلند دو کشته در پی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید