انتشار اطلاعات نادرست درباره علت انفجار لبنان توسط عربستان ، می خواهند یک گروه خاص را مقصر معرفی کنند

به گزارش تور هند ارزان، وب سایت دیلی بیست آمریکا نوشت: عربستان درصدد است که با حساب های توییتری وابسته به خود اطلاعات نادرست و انحرافی در مورد انفجار لبنان در شبکه های اجتماعی منتشر کند.

انتشار اطلاعات نادرست درباره علت انفجار لبنان توسط عربستان ، می خواهند یک گروه خاص را مقصر معرفی کنند

به گزارش تور هند ارزان، ایرنا به نقل از وب سایت دیلی بیست نوشت: با گذشت 2 روز از انفجار بزرگ بیروت که بیش از 137 نفر در آن تا کنون جان خود را از دست داده اند، تعدادی از حساب های کاربری توییتر وابسته به عربستان سعودی با پیام هایی درصدد هستند که مقصر این حادثه را یک گروه خاص معرفی کنند.

منابع اطلاعاتی می گویند که این اطلاعات توسط چهار حساب کاربری توییتری تایید شده عربستان که در سال های اخیر فعالیت های ضد اطلاعاتی علیه منافع ایران داشته اند، منتشر و توزیع می شود.

مارک اونز جونز نویسنده و استادیار مطالعات خاورمیانه در دانشگاه حمد بن خلیفه در دوحه قطر در گفت وگو با دیلی بیست گفته که این اطلاعات نادرست عمدتاً از سوی گروهی از کاربران بانفوذ هدایت می شوند که حساب های کاربری آن ها به تأیید توئیتر رسیده است.

به گفته جونز، تنها در 48 ساعت پس از انفجار 14 هزار پیام توییتری توسط بیش از 9 هزار حساب کاربری اخبار نادرست و دروغ در مورد این حادثه منتشر کردند.

عصر روز سه شنبه در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در اسکله بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، تا به امروز 137 نفر کشته و بیش از 5 هزار نفر زخمی شدند.

این انفجار به قدری سهمگین بود که تا به امروز 250 هزار نفر از ساکنان بیروت را نیز آواره کرده است.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1249

به "انتشار اطلاعات نادرست درباره علت انفجار لبنان توسط عربستان ، می خواهند یک گروه خاص را مقصر معرفی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اطلاعات نادرست درباره علت انفجار لبنان توسط عربستان ، می خواهند یک گروه خاص را مقصر معرفی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید