افشاگری الجزیره از شرایط زندان زنان عربستان

به گزارش تور هند ارزان، شبکه الجزیره فیلم مستندی با عنوان زنان زندانی در بازداشتگاه ذهبان منتشر کرد که به شرایط حقوقی، انسانی و اجتماعی زنان سعودی به ویژه فعالانی که بدون اتهامات جدی بازداشت شده اند، می پردازد.

افشاگری الجزیره از شرایط زندان زنان عربستان

به نقل از شبکه الجزیره، در این فیلم زنان و مردان فعالی که بازداشت شده بودند اتهامات وارده را تکذیب کردند و درباره روش های شکنجه ای که علیه آن ها استفاده شده بود، توضیح دادند.

در این فیلم با یمنی دیسای، از زنان بازداشتی سابق در عربستان که یکی از شاهدان عینی شرایط زندانیان ذهبان بوده، مصاحبه شده است.

زندان ذهبان به زنان بازداشت شده اختصاص دارد. وی با تعدادی از این زنان دیدار و گفت وگو کرده و جزئیات زندان را با نقاشی ارائه کرد.

شکنجه و آزار و اذیت جسمی

یمنی دیسای نقل می کند که وی مشغول تدریس بوده که تماسی از اداره دانشگاه حائل دریافت می کند. به او اطلاع می دهند که مسئله ای در ویزایش به وجود آمده و باید به دفتر گذرنامه مراجعه کند. وی به محض اینکه دانشکده را ترک می کند می بیند که نیروهای امنیتی منتظر او هستند. این نیروها او را به منزلش برده و آنجا را بازرسی می کنند بعد او را به دفتر اصلی امنیت حائل منتقل شده و بعد او را به زندان ذهبان می برند.

وی می گوید: به افراد بیگانه اجازه تماس های بین المللی نمی دهند برای همین من سه سال که در بازداشت بودم هیچ تماسی با خانواده ام نداشتم. عربستان مدعی است که با تروریسم می جنگد اما اقداماتش موجب نفرت پراکنی بین مردم می شود.

سحر الفیفی، دیگر فعال عربستانی گفت: آنها از یکی از بازداشت شدگان درحالی که برهنه بود عکس گرفتند و بعد عکس او را روی میز بازپرسی گذاشتند تا به زور از او اعتراف بگیرند. برخی از بازداشت شدگان درحالی که در غل و زنجیر بودند مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گرفتند.

رودنی دیکسون، وکیل بین المللی حوزه حقوق بشر گفت: قوانین به کار گرفته شده برای محاکمه بازداشت شدگان در عربستان مبهم و نامشخص هستند به همین دلیل می توانند از آن برای توجیه انجام هر کاری و هر مجازاتی که دوست داشته باشند سوءاستفاده کنند.

حصة الماضی، فعال سعودی می گوید زمانی که به سوئد پناهنده شده توانسته داستان پیگرد خود و نقض های اجرا شده در عربستان را بنویسد همانطور که با نهادهای بین المللی همکاری کند. این درحالی است که بارها به واسطه اسامی مستعار به بازگشت اجباری به عربستان و قتل تهدید شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 12 تیر 1399 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1104

به "افشاگری الجزیره از شرایط زندان زنان عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری الجزیره از شرایط زندان زنان عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید