افتتاح پل فرجام در اردیبهشت سال 1400

به گزارش تور هند ارزان، تهران (پانا) - رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران در جریان بازدید از تقاطع غیر همسطح اتوبان شهید باقری منطقه 4 شهرداری تهران از افتتاح 2 تقاطع غیر همسطح در 6 ماه اول سال 1400 اطلاع داد.

افتتاح پل فرجام در اردیبهشت سال 1400

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران در جریان بازدید از تقاطع غیر همسطح اتوبان شهید باقری منطقه 4 شهرداری تهران گفت: اتوبان باقری یکی از مهم ترین اتوبان های شرق تهران به طول 11 کیلومتر است و از منطقه 13 اتوبان یاسینی شروع می گردد و به منطقه یک یعنی اتوبان ارتش منتهی می گردد.

او اضافه نمود: از جمله مهم ترین مسائلی که اتوبان 11 کیلومتری شهید باقری دارد این است که متاسفانه تقاطع های غیر همسطح مختلفش تکمیل نشده و به وسیله دور برگردان در داخل اتوبان سعی شده تا مشکل حل گردد.

عضو شورای شهر تهران تاکید نمود: این دوربرگردان ها مسائل زیادی دارند که از آن جمله می توان به ایجاد ترافیک و افزایش تصادفات اشاره نمود. در ساعات پیک این دوربرگردان ها مسائلی ایجاد می نماید و به کندی رفت و آمد و آلودگی هوا می انجامد.

فراهانی گفت: باید به وسیله پل ها و رمپ و لوپ های مهندسی بدون اینکه خللی در تردد ایجاد گردد مردم در سریع ترین زمان ممکن به خیابان های فرعی اطراف برسند.

رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران توضیح داد: این دور برگردان ها در پایین خیابان فرجام وجود داشت. افرادی که از فرجام غربی به سمت فرجام شرقی یا برعکس می خواهند تردد نمایند چون اتوبان باقری فرجام را قطع نموده ناچارند تا در اتوبان باقری بروند و راستا طولانی را طی نمایند.

او ادامه داد: پلی در مدیریت شهری جدید طراحی شد و از روی اتوبان باقری رد می گردد تا فرجام غربی و شرقی را به هم متصل کند و باعث می گردد تا افراد دیگر به اتوبان باقری وارد نشوند این امر سبب کاهش بار ترافیک می گردد.

فراهانی با اشاره به اینکه در منطقه 4 سه تقاطع غیر همسطح به این صورت در دست اجرا است، گفت: بنا بوده پل خیابان فرجام در شش ماهه 1400 افتتاح گردد اما با پیگیری معاونت عمران شهرداری تهران و تفویض اختیار این معاونت به شهرداری منطقه 4 زودتر شروع به کار کرد و پیمانکار پروژه وعده داده بنا به زمان بندی که در 30 خرداد است اما تا خاتمه اردیبهشت خاتمه پیدا می نماید.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: اگر در آخر اردیبهشت پل فرجام به خاتمه برسد رکوردی برای پروژه های پل سازی شهر تهران بوده است و می تواند به عنوان یک رکورد در جوایز مدیریت شهری شرکت کند .

او در خاتمه اضافه نمود: لذا واقعیت این است که در عین حال برای تقاطع های غیر همسطح دیگر برنامه ریزی شده که در 6 ماه اول 1400 دو تقاطع غیر همسطح و یک رمپ و لوپ در منطقه 4 اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1597

به "افتتاح پل فرجام در اردیبهشت سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پل فرجام در اردیبهشت سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید