ابتلا به کرونا در این بیماران شدیدتر است

به گزارش تور هند ارزان، ایرنا/ به گزارش از پایگاه اینترنتی ساینس کودکس، این مطالعه بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد بیماران که به تازگی تحت عمل جراحی پیوند عضو قرار گرفته اند برای جلوگیری از خطر ابتلا به عفونت کووید-19 تأکید می کند.

ابتلا به کرونا در این بیماران شدیدتر است

محققان دانشگاه سویل در اسپانیا در این مطالعه تازه که با همکاری 12 نفر از محققان بیمارستان های اسپانیا اجرا شده است، ویژگی های بالینی دریافت کنندگان پیوند عضو را که به کووید-19 مبتلا هستند، ارزیابی کردند.

آنها در این مطالعه، 210 بیمار مبتلا به کووید-19 را مورد بررسی قرار دادند. 140 نفر از این افراد مرد و بقیه زن بودند؛ میانگین سنی این افراد 63 سال بود. این مطالعه نشان داد که 90 درصد بیماران از سینه پهلو رنج می بردند که شایع ترین نشانه های آن تب، سرفه، اختلالات دستگاه گوارش و تنگی نفس است. 17 درصد از بیماران نیازمند پذیرش در بخش مراقبت های ویژه بودند و 5/7 درصد آنها از اختلال عملکرد پیوند رنج می بردند. همچنین 45 نفر از بیماران مورد بررسی هم فوت کردند.

نتایج این مطالعه نشان داد که مواردی مانند سن بالا، نارسایی تنفسی، افت لنفوسیت ها و افزایش آنزیم لاکتات دهیدروژناز (lactate dehydrogenase) از عوامل مرتبط با بستری شدن این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان و یا علل فوت آنها بود.

این مطالعه، شرح دقیق تری در مورد عوارض ناشی از کووید-19 در گیرندگان پیوند عضو ارائه می دهد و شاخص های بالینی سودمندی را برای شناسایی زودهنگام بیماری فراهم می کند.

نتایج این مطالعه کمک می کند تا اقدامات و مراقبت های درمانی، براساس ارزیابی های فردی هر بیمار صورت گیرد. این مطالعه بر لزوم اقدامات پیشگیرانه در مورد بیمارانی که به تازگی پیوند عضو انجام داده اند، برای پیشگیری از خطر ابتلا به کووید-19 تاکید می کند.

دکتر الیسا کوردرو که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: این مطالعه نشان می دهد که ابتلا به کرونا در بیمارانی که پیوند عضو انجام داده اند به ویژه در نخستین ماه های پس از پیوند عضو، شدیدتر است. در نتیجه، انجام دادن اقدامات جدی احتیاطی، موضوع بسیار مهمی است.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: indiaro.ir شناسه مطلب: 1832

به "ابتلا به کرونا در این بیماران شدیدتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به کرونا در این بیماران شدیدتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید